26 Квітня відбувся воркшоп “Моніторинг якості повітря у розумному місті: поточний стан, напрямки впровадження та перспективи”.

Цей семінар організовано в межах проекту SMURBS (SMart URBan Solutions for air quality, disasters and city growth) програми ERA-PLANET, який очолюється в Україні Інститутом космічних досліджень НАН України та ДКА України.

Місто Київ в межах проекту SMURBS є одним з трьох пілотних міст, в межах якого впроваджуватимуться рішення по створенню розумного міста.

Інтерес до заходу проявило широке коло учасників – представники наукових установ, профільних відомств, міністерств, ораганів державної влади та громадських організацій.

Під час доповідей та плідних дискусій розглядалися питання щодо джерел даних для моніторингу якості повітря (наземні сенсори та супутникові продукти), презентувалися прилади та системи контролю якості повітря (як закордонні, так і вітчизняні), обговоювалися питання відповідності вітчизняних систем та приладів європейським стандартам.

Моніторинг якості повітря потребує мереж наземних сенсорів, інтеграції супутникових продуктів, врахування норм та вимог міжнародних стандартів, а вплив якості повітря на здоров’я людини важко переоцінити.

Вирішення такого широкого кола питань потребує плідної кооперації представників науки, громадськості та органів державної влади.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *