"Виявлення та моніторинг звалищ відходів"
Метою проєкту є створення та реалізація доступного інструменту моніторингу динаміки просторового розміщення побутових і промислових відходів з використанням супутникових даних, а також алгоритмів глибинного навчання.
Хмарний продукт, створений під час проєкту, стане корисним інструментом космічного моніторингу та візуалізації даних для ефективного управління процесами і прийняття оптимальних рішень місцевими громадами щодо планів санітарного очищення міст і селищ, а також забудови і планування розвитку територій. Цей сервіс буде корисним для надання громадськості, бізнесу та державним органам актуальної інформації щодо розташування сміттєзвалищ та їхнього впливу на навколишнє середовище і допоможе зрозуміти, наскільки значна проблема зі звалищами, та замислитись про можливість її вирішення. Повноцінно розроблена технологія дозволить аналізувати розміщення звалищ щодо об’єктів природно-заповідного фонду.
У межах пілотного проєкту карта сміттєзвалищ охоплюватиме громади Донецької області, а в результаті виконання проєкту її може бути масштабовано на рівень й інших областей України. Громади отримають реальну картину забруднення своїх територій, матимуть валідні дані стосовно масштабу проблеми. Це дозволить негайно приступити до її вирішення – організації заходів з відновлення навколишнього середовища.
Для довідки
Проєкт "Виявлення та моніторинг звалищ відходів", який є переможцем національного конкурсу інновацій EastCode 2021, реалізує ГО "Відкриті ініціативи" в співпраці з Інститутом космічних досліджень НАНУ та ДКАУ за технічного адміністрування Center42 у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.