Про нас

Інститут космічних досліджень Національної академії наук України та Державного космічного агентства України (ІКД НАНУ та ДКАУ) є провідною організацією в галузі досліджень землі з космосу в Україні. Вчені Інституту мають великий досвід використання даних дистанційного зондування землі, геоінформаційних систем і методів машинного та глибинного навчання, які застосовують у міжнародних та українських проєктах.

Основними напрямками наукової діяльності ІКД та Відділу космічних інформаційних технологій та систем є сільське господарство, екологія, розумні міста та цифрова економіка. Наша організація є учасником міжнародної програми ERA-Planet, яка націлена на зміцнення європейського наукового сектору в напрямку дослідження землі, а також є офіційним координатором цієї програми в Україні. В рамках ERA-Planet, Інститут космічних досліджень приймає участь у трьох проєктах 

  • GEOEssential – дослідження та моніторинг екологічних та кліматичних змін; 
  • SMURBS – розробка технологій “розумного міста” з метою моніторингу якості повітря, стихійних лих та розвитку міст; 
  • IGOSP – дослідження забруднення повітря та водних ресурсів. 

Amazon-GEO Grant дає можливість розробляти проєкт “Methodology for SDGs indicators assessment”, основна мета якого створення хмарного програмного забезпечення для моніторингу цілей сталого розвитку за напрямками 2 – “ Подолання голоду”, 11 – “Стійкі міста та спільноти”, 15 – “Життя на Землі”.  

Також ми є учасником проєкту Світового Банку “Supporting Land Transparency in Ukraine” (розробка та допомога у впроваджені технологій супутникового моніторингу сільськогосподарських земель у державному секторі) та проєкту ООН в сфері аналізу та моніторингу торфовищ та боліт. 

Ще одним пріоритетним напрямком роботи Інституту космічних досліджень є участь в міжнародних співпрацях, що пов’язані з GEOSS (GEO-GLAM, JECAM, Disaster WG, AIP), CEOS, International CharterSpace and Major Disasters”, ICSU-WDS, UN-SPIDER.  

Команда нашої інституції займається реалізацією наукових проєктів, впровадженням хмарних технологій та використання супутникових даних, а також освітньою та просвітницькою діяльністю (магістратура в міжгалузевому Київському академічному університеті, а також тренінги та майстер-класи для дітей)