Iнститут космiчних дослiджень НАНУ-ДКАУ       
       Про нас    UN-SPIDER RSO    НТУУ КПІ    Семiнари та конференцiї    Проекти    Публiкацiї    Робота з молоддю    Співробітники    Контакти  
       INTAS-CNES-НКАУ    УНТЦ    Iнновацiйний проект  
 укр    eng      
         

Моніторинг пошкоджень посівів в АР Крим

В результаті міжвідомчої наради представників Інституту космічних досліджень НАН України та ДКА України, Державного космічного агентства України та Міністерства аграрної політики та продовольства АР Крим, яка відбулася 23 травня у м. Ялта, було досягнуто домовленості щодо реалізації пілотного проекту з оцінки стану посівів зернових в Красногвардійському районі АР Крим на основі супутникових даних і визначенню збитків, пов'язаних з тривалою посухою в Криму.

На замовлення та за сприяння Міністерства аграрної політики та продовольства АР Крим 27 травня 2013, фахівці Інституту космічних досліджень НАН України та ДКА України (ІКД НАН України-ДКА України) провели наземні дослідження полів Красногвардійського району. За допомогою Регіонального центру підтримки програми UN-SPIDER оперативно була організована космічна зйомка зазначеного району та отримані супутникові дані високого розрізнення для даної території. Фахівці ІКД НАНУ-ДКАУ побудували тематичну карту пошкоджених посівів, яку 31 травня 2013 направили в Міністерство аграрної політики та продовольства АР Крим (карта та фото пошкоджених ділянок додається).

пошкоджені посіви: пошкоджені посіви:
засохщі стебла: потріскана земля:

Для побудови карти, класифікації посівів та оцінки ступеня ушкоджень використовувалися авторські моделі та інформаційні технології фахівців ІКД НАНУ-ДКАУ, розроблені в рамках контрактів ДКА України та міжнародних проектів на основі методів штучного інтелекту, а також адаптовані для України методики Європейської комісії з моніторингу сільського господарства. Це дозволило виконати класифікацію та побудувати карту ушкоджень в автоматизованому режимі в стислі терміни.

Аналіз тематичної карти за допомогою розробленої в ІКД НАНУ-ДКАУ геоінформаційної системи показав, що в результаті несприятливих погодних умов (тривалої посухи) у Красногвардійському районі постраждали 91635 га посівів зернових (озимої пшениці та ярого ячменю). З них 25690 га (28% посівних площ зернових) пошкоджені на 70-100%, 57250 га посівів (62,5% посівних площ зернових) постраждали на 30-70% і 8695 га (9,5% площ) включають менше 30% пошкоджених посівів. Отримані дані підтверджені наземними дослідженнями посівів.

Таким чином, застосування супутникової інформації та автоматизованих геоінформаційних технологій дозволяє ефективно вирішувати оперативні завдання агромоніторінгу значних територій і отримувати об'єктивні економічні оцінки ризиків і збитків для підтримки прийняття управлінських рішень.

Новини на сайті Державного космічного агентства України

    

       Про нас  |  UN-SPIDER RSO  |  НТУУ КПІ  |  Семiнари та конференцiї  |  Проекти  |  Публiкацiї  |  Робота з молоддю  |  Співробітники  |  Контакти